Spor

Selçuklu Belediyespor 2022’ye damga vurdu

KONYA (İGFA) – Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü, 2022 yılına damga vurdu.

2 Dünya Şampiyonluğu, 1 Dünya Üçüncülüğü, 3 Avrupa Şampiyonluğu, 1 İslam Oyunları üçüncülüğü ve çok sayıda Balkan ve Türkiye Şampiyonluklarına imza atan Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri Selçuklu Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi.

Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan, Meclis Üyeleri, Selçuklu Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, Antrenörler, Sporcular ve aileleri katıldı. 20 branşta 15 bin 488 lisanslı ve 213 Milli sporcusuyla Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü, 2022 yılında 10 branşta katıldığı Ulusal ve Uluslararası Şampiyonalarda toplam 74 madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Tekvando, Güreş, Judo, Kick Boks, Wushu Kung-Fu, Karate, Masa Tenisi, Bisiklet, Satranç Halter, branşlarında müsabakalara katılan 66 sporcu, 37 altın, 19 gümüş ve 18 bronz madalya kazanarak toplamda 74 madalyayı Selçuklu’ya kazandırdı.

Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan, sportif başarılarına yenilerini eklemeye devam edeceklerini söyledi.

2022 yılı içerisinde yaz döneminde 12 bin, kış döneminde 6 bin olmak üzere toplam 18 bin sporcuya eğitim verdiklerini belirten Başkan Tezcan, “İnanıyorum ki cumhuriyetin yüzüncü yılını idrak ettiğimiz bu yılda da bu başarılar artarak devam edecek ve 2024 yılında Fransa’da düzenlenecek olan olimpiyat alımlarında sporcularımız kulübümüzü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise, sporcuların emeklerinin daha büyük başarıları da beraberinde getireceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Selçuklu Belediye Meclisi tarafından altınla ödüllendirilen başarılı sporculara ödüllerini Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan ve Meclis üyeleri takdim etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu