Manisa’da iki can dostunu Jandarma sahiplendi
![](https://teksozhaber.com/wp-content/uploads/2023/03/manisada-iki-can-dostunu-jandarma-sahiplendi-VCH3YLnk-750x470.jpg)
MANİSA (İGFA) – Manisa İl Jandarma Komutanlığının talebi üzerine, alan koruma eğitimlerini tamamlayan 2 adet Alman çoban köpeği, Manisa Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bölüm Komutanlığına teslim edildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan 2 adet Alman çoban köpeği de, Manisa İl Jandarma Komutanlığının talebiyle Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bölüm Komutanlığı’na sahiplendirildi.
Uzman Köpek Eğitmeni Serhan Karabey Doğru, Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bölüm Komutanlığını ziyaret ederek, köpekleri teslim etti.
Doğru, Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde arama-kurtarma köpeği, yangın tespit köpeği, Trüf mantarı köpeği ve terapi köpeğinin yanı sıra alan koruma köpeği de yetiştirdiklerini belirterek, insanlık yararına köpek eğitimlerinin devam edeceğini söyledi.